Plánujete nový dětský pokoj? Vzpomínáte na ten váš?

22.05.2018

Hlavní rozdíl v období, kdy jsme všichni bez výjimky měli stejné hračky a dneškem je dostupnost materiálů, povrchů a doplňků.

Barvy, které vychází z dostupnosti produktů na trhu se výrazně změnili. Dnešní pokojíčky jsou navrhovány ve světlých tónech s přírodními odstíny. Dříve jsme však měli většinou všichni v pokoji stejný dřevo-dekor, který doplňovali plyšáci a mončičáci.

Určitě si vzpomenete na dobu, kdy vaši rodiče objevili na zdi naše dokonalé abstraktní kresby. I na tuto zábavu dnešní doba myslí a obchody začali nabízet bílé a černé barvy pro kreslení na celou stěnu.

A co plakáty z časopisů pomocí kterých jsme si sami vytvářeli své prostředí v okolí známých zpěváků a herců? To už se v dnešní době vidí opravdu málo. Tyto plakáty vystřídali přímo určené magnetické nástěnky nebo velkoplošné tapety, většinou s opakujícím se motivem.

Dnešní pokoje pro děti prostě občas mohou působit, jako bychom si plnili vlastní sny z dětství.

Na internetu se v inspiračních fotkách objevují baldachýny, stany a různé látkové úkryty, které jsme si v minulosti vytvářeli sami pomocí fantazie a kusu deky nebo oblečení.

Myslím si, že i když dnešní pokoje pro děti nabízí víc možností, my jsme nestřádali, ale naopak rozvíjeli svou fantazii.

Fotografie čerpány z: pinterest.com a vlastní fotky z výstavy Paneland Brno

zdroj: výstava Panelland a pinterest.com