Co je za dveřmi není moje...?

08.02.2018

V druhé části minulého roku jsem byla oslovena majitelkou bytu na ulici Čápkova v Brně s nápadem na zlepšení prostředí před vchodem do bytového domu, ve kterém bydlí.  (viz obrázek původního stavu vpravo)

Asi uhodnete, co jí mohlo vadit. Vchod do rodinného domu si každý vytvoří podle svých představ tak, aby reprezentoval jeho majitele. Jak to má být v případě veřejného prostranství před bytovým domem? Majitelům v tomto případě vadilo, že chodí domů okolo ne zrovna dobře vonících a vypadajících popelnic. Jaký je asi začátek pracovního dne po otevření hlavních dveří, když si s představou čerstvého vzduchu nadechnete vůně odpadků?

To, co mi nesedí a považuji za smutné je fakt, že se město Brno nepokusilo s tímto problémem něco udělat i přesto, že jsme s majitelkou připravili prezentaci s možnostmi na úpravu a zakrytí popelnic.

Nezbývalo, než se pustit do zvelebení místa před domem na vlastní náklady a s pomocí vlastních sil.

Jelikož celá ulice má u každého vchodu stejně seřazené popelnice, doufáme, že majitelé ostatních bytů nás budou následovat a ukážeme tak městu Brnu, že opravdu stojíme o příjemné veřejné prostranství.

Pokud Vás zajímá, kolik stála tato změna? 1500,- Kč na náklady majitelů bytu.

stav většiny míst před bytovými domy v Brně
stav většiny míst před bytovými domy v Brně

realizace Čápkova Brno